پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری تسنیم

برگزاری جشن شبانه گنج سی ساله با حضور نخبگان شهرستان کوهبنان
4 می 2019
پوشش خبری گنج سی ساله در خبرگزاری مهر
4 می 2019

پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری تسنیم

همزمان با سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز کرمان‌شناسی همایش علمی گنج سی ساله در کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، صبح امروز همایش علمی گنج سی ساله به‌مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز کرمان‌شناسی با حضور محمد‌جواد فدائی استاندار کرمان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

در این همایش که با حضور اساتید برجسته کشوری همراه بود در ارتباط با ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی و نیز غنای طبیعی استان کرمان سخنرانی و در ادامه از سردیس برخی مفاخر استان کرمان رونمایی شد.

جشنواره گنج سی ساله از هشتم تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه جاری نیز با موضوع شهرستان‌های استان در تالار بسطامی، پارک مادر کرمان به معرفی ویژگی‌های شهرستان‌ها و بزرگداشت شخصیت‌های فرهنگی و هنری آنها می‌پردازد.

سید‌محمدعلی گلاب‌زاده دیر مرکز کرمان‌شناسی و دبیر ستاد جشنواره گنج سی ساله در حاشیه این همایش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: به مناسبت سی‌امین سال تاسیس این نهاد فرهنگی به‌عنوان نخستین مرکز استان‌شناسی کشور از روز دوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه جاری در دانشگاه تهران و امروز در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان، همایش ویژه گنج سی ساله برگزار شد.

وی بیان کرد: در این جشنواره با بیان ویژگی‌های استان کرمان در قالب نمایشگاه‌های صنایع، تولیدات کشاورزی و فعالیت‌های تولیدی و نمایشگاه عکس فعالیت‌های سی‌ساله مرکز کرمان‌شناسی و جاذبه‌های گردشگری کرمان نیز معرفی می‌شوند.

به گزارش تسنیم در همایش علمی گنج سی ساله در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان از کتاب گنج سی ساله رونمایی و هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده بزرگ کرمانی نیز سخنرانی کرد.

لینک خبر :

http://bit.ly/2V4ubqw