انعکاس خبر برگزاری جشنواره گنج ۳۰ ساله در خبرگزاری ایسنا

فراخوان مقاله همایش علمی گنج سی ساله
5 فوریه 2019
انعکاس خبر برگزاری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری خبر آنلاین
12 فوریه 2019

انعکاس خبر برگزاری جشنواره گنج ۳۰ ساله در خبرگزاری ایسنا

مدیر مرکز کرمانشناسی اعلام کرد:
برگزاری جشنواره گنج ۳۰ ساله اردیبهشت ۹۸ در تهران و کرمان
مدیر مرکز کرمان شناسی گفت: جشنواره گنج ۳۰ ساله از دوم تا ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۸ در تهران و کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سید”محمدعلی گلاب زاده” در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول سی سال گذشته به رغم تنگناهای مالی مرکز کرمان شناسی خدمات شایسته ای در زمینه های چاپ و انتشار ده‌ها عنوان کتاب، راه اندازی شاخه بنیاد ایرانشناسی، کمک به تاسیس دانشکده هنر، ساماندهی بهارستان هنرمندان و ده‌ها فعالیت دیگر در جهت توسعه فرهنگ و تاریخ کرمان برداشته شده است.

وی افزود: جشنواره گنج ۳۰ ساله از دوم تا ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۸ در تهران و کرمان برگزار خواهد شد.

گلاب زاده تصریح کرد: امیدواریم با همراهی استانداری کرمان و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی بتوانیم همزمان با این جشنواره توانمندی های گردشگری و تاریخی استان کرمان را به ایرانیان و جهانیان بازشناسیم و از مفاخر فرهنگی دیار کریمان تقدیر شایسته ای به عمل آوریم.

در این نشست حسین شهابی دبیر اجرایی جشنواره گنج سی ساله گفت: برنامه های این جشنواره پس از تصویب در شورای عالی مرکز کرمان شناسی در چهار بخش طراحی و برنامه ریزی شده و با همراهی اعضای ستاد و مشارکت مردم فرهنگ دوست برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: قرار است از دوشنبه دوم تا پنج شنبه پنجم اردیبهشت ماه۹۸ نمایشگاه گردشگری کرمان با عنوان “کرمان را باید دید” همراه با سیاه چادر عشایر و ارایه توانمندی های گردشگری و فرهنگی در دانشگاه تهران برگزار شود و همچنین در عصر روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه در تالار باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران نشست کرمانی های مقیم تهران برگزار شود.

شهابی افزود: طبق هماهنگی های انجام شده با هیات رییسه دانشگاه شهید باهنر قرار است همایش علمی سی‌امین سالِ تاسیس کرمان شناسی شنبه هفتم اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه شهید باهنر همراه با هفت پنل تخصصی در این دانشگاه برگزار شود.

وی تصریح کرد: پس از آن از یکشنبه هشتم تا جمعه سیزدهم اردیبهشت ماه ۹۸ علاوه بر تجلیل از مفاخر علمی و فرهنگی شهرستان‌های استان و جشن ویژه‌ای که نشان‌دهنده فرهنگ، سنت‌ها، موسیقی، صنایع‌دستی و سایر ارزش‌های محلی باشد نمایشگاهی از توانمندیهای شهرستانها، در یخدان مویدی و پارک ریاضیات کرمان و سالن های مجاور برگزار شود.

دبیر اجرایی جشنواره افزود: بر اساس جلسه مشترک ستاد جشنواره با شهردار و رییس و اعضای شورای اسلامی شهرکرمان و سایر مدیران شهری قرار است با حمایت شورا و شهرداری و با هماهنگی ستاد جشنواره از سردیس سه چهره علمی و فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حجتی کرمانی ، زنده یاد دکتر حمید فرزام ، زنده یاد دکتر محمود روح الامینی -که با مرکز کرمان شناسی همکاری شایانی داشته و نقش ارزنده ای در تاریخ و فرهنگ کرمان داشته اند در ایام برگزاری جشنواره درشهر کرمان رونمایی شود.

لینک اصلی خبر در خبرگزاری ایسنا