کتاب فرهنگ عامیانه‌ سیرجان؛ گل‌سرسبد کتاب‌های فولکلور ایران

پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در نشریه سیرجان رویداد
9 می 2019
پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در نشریه هفتواد
11 می 2019

کتاب فرهنگ عامیانه‌ سیرجان؛ گل‌سرسبد کتاب‌های فولکلور ایران

در همایش علمی گنج سی ساله مطرح شد؛
کتاب فرهنگ عامیانه‌ سیرجان؛ گل‌سرسبد کتاب‌های فولکلور ایران
به گزارش خبرنگار سیرجان رویداد؛ همایش علمیِ گنج ۳۰ ساله به مناسبت سی‌امین سال تأسیس مرکز کرمان‌شناسی صبح امروز با حضور استاندار کرمان، هوشنگ مرادی کرمانی، دکتر جعفری قنواتی و جمع دیگری از مدیران استان و میهمانان مدعو در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
استاندار کرمان در همایش علمی گنج‌سی‌ساله افزود: اگر در استان کرمان خواهان توسعه‌ی همه‌جانبه باشیم، لازم است ابتدا به توسعه‌ی فرهنگی بپردازیم و مرکز کرمان‌شناسی می‌تواند این توسعه را به عهده بگیرد.

دکتر جعفری قنواتی در همایش پاسداشت سی‌امین سال تاسیس مرکز کرمان‌شناسی تصریح کرد: کتاب فرهنگ عامیانه‌ی سیرجان تالیف مهری موید‌محسنی به عنوان گل‌سرسبد کتاب‌های فولکلور ایران است.

وی ادامه داد: تا جایی که من اطلاع دارم نه در زبان انگلیسی، نه در زبان عربی و نه در زبان فارسی، کتابی درباره فولکلور یک شهر به جامعیت این کتاب که تالیف یک بانوی بزرگوار از استان کرمان و شهر سیرجان است، به چاپ نرسیده است.

هم‌چنین سخنرانان این همایش ضمن تمجید از نقش و جایگاه تاریخی و فرهنگیِ تاثیرگذار سیرجان، این شهرستان را سرامد شهرهای استان به‌واسطه‌ی تالیف کتاب‌هایی ارزشمند در حوزه ادبیات و فرهنگ‌عامیانه دانستند.

لینک خبر:

http://bit.ly/2WxWBut