پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری راه آرمان

خبرگزاری ایرنا : جشنواره گنج سی ساله در کرمان ادامه دارد
29 آوریل 2019
تقدیر ازپیشکسوت فرهنگ استان در همایش علمی گنج سی ساله
30 آوریل 2019

پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری راه آرمان

در همایش گنج سی سال مطرح شد :

فرهنگ و پیشینه مهمترین رکن هویتی هر جامعه است/با وحدت و همدلی،استان کرمان را در سطح ملی به جایگاه خودش برسانیم

صبح امروز همایش گنج سی سال به مناسبت سی امین سال تاسیس مرکز کرمان شناسی در دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش ” راه آرمان ” صبح امروز همایش گنج سی سال به مناسبت سی امین سال تاسیس مرکز کرمان شناسی در دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور مسئولین استانی برگزار شد.

کرمانی ها در دوران دفاع مقدس حماسه ها آفریدند

در این همایش محمدعلی گلاب زاده رییس مرکز کرمان شناسی اظهار داشت: در سی سال قبل دریافتیم که عوام و خواص درک عمیقی از سرزمینی که سرافرازی هایش ورد زبان روزگاران است ندارند.

وی گفت: کرمانی که قنوات آن شهره آفاق است و با زمین های حسرت به دل آب یک چهارم باغات کشور را در خود جا داده است.

رییس مرکز کرمان شناسی خاطر نشان کرد: مردمانی که در تاریخ تاوان مهمان نوازی از لطفعلی خان زند را با هزاران چشم دادند و در طول ۸سال دفاع مقدس پرشکوه ترین حماسه ها را رقم زدند.

گلاب زاده در پایان ابراز داشت: کرمان را به خاطر این که بخشی از خاک همیشه سرافراز ایران است دوست داریم ؛ نام کرمان با نام ایران عجین شده است.

فرهنگ و پیشینه مهمترین رکن هویتی هر جامعه است

محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز در این همایش با بیان این که مرکز کرمان شناسی در طول سی سال فعالیت خود اقدامات خوبی انجام داده است ؛ اظهار داشت: توسعه یکی از موضوعات مهم در کشورهاست و کشوری که مردم آن از کیفیت خوب زندگی برخوردار باشند توسعه یافته است.

استاندار کرمان با اشاره به این که توسعه اقتصادی شاخص ترین بعد توسعه است ،گفت: کشورهایی که در آن ها توسعه اقتصادی مهم بوده است با شکست مواجه شده اند.

وی خاطر نشان کرد: در قرن جدید نگاه به زمینه های فرهنگی و اجتماعی است و مهم ترین رکن هویتی در هر جامعه فرهنگ و پیشینه آن جامعه می باشد.

فدایی افزود: عناصر توسعه گرا در فرهنگ هر جامعه باید به عنوان سرمایه های فرهنگی آن جامعه باشد.

استاندار کرمان ابراز داشت : در استان کرمان برای رسیدن به توسعه همه جانبه باید ابتدا توسعه فرهنگی را ایجاد کنیم و مرکز کرمان شناسی باید این کار را بر عهده بگیرد.

وی در پایان اضافه کرد: برای رسیدن به توسعه فرهنگی در استان نیازمند بلندنظری،سعه صدر ،متعهدبودن و جدیت در کارها هستیم.

ضرورت جاافتادن فرهنگ کرمانی در بین سیاسیون/باید با وحدت و همدلی استان کرمان را در سطح ملی به جایگاه خودش برسانیم

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در همایش گنج سی سال اظهار داشت: اکنون برخی از کرمانی ها هستند که به خوبی کرمان را نمی شناسند اما افرادی همچون مرحوم افضلی پور که کرمانی نبودند کرمان شناس بودند.

وی گفت: مرحوم افضلی پور با شناخت کرمان در قبل از انقلاب فهمید کرمان چه سرزمین و گوهری است.

نماینده مردم کرمان و راور خاطر نشان کرد: در استان کرمان بزگ مردانی همچون آیت الله جعفری ،سردار سلیمانی و …وجود دارند که مرکز کرمان شناسی باید زندگی آن ها را به تصویر بکشد.

زاهدی ابراز داشت: با توجه به همه منابع و ظرفیت های استان کرمان باید در مباحث فرهنگی و توسعه اقتصادی کاری صورت گیرد تا با توانمندی دیگر محتاج نهادهای حمایتی نشویم.

وی ادامه داد: در بین سیاسیون کرمانی باید فرهنگ کرمانی خوب جا بیفتد و سیاسیون استان در برخی موارد به جای درگیری های سیاسی به هم افزایی بپردازند.

نماینده مردم کرمان و راور در پایان گفت: باید با وحدت و همدلی استان کرمان را در سطح ملی به جایگاه اصلی خود برسانیم.

انتهای پیام/

لینک خبر :

http://bit.ly/2vCRQnG