پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری فارس

برگزاری نشست خبری جشنواره گنج سی ساله با حضورمعاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان
18 آوریل 2019
جشنواره «گنج سی ساله» فرصتی برای رونق تولید در استان کرمان
20 آوریل 2019

پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدصادق بصیری امروز در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشنواره سی‌گنج (پاسداشت سی‌امین سال تاسیس مرکز کرمان‌شناسی) اظهار داشت: کار فرهنگی کار بسیارسخت و مشکلی است و به‌راحتی نمی‌توان کار فرهنگی انجام داد و به ثمر رساند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه در کار فرهنگی با  کمبود اعتبارات و امکانات رو به رو هستیم، گفت:  ابزارها به راحتی در کار فرهنگی به‌دست نمی‌آیند.

بصیری با اشاره به اینکه کسانی که ۳۰ سال زحمت کشیدند وکار فرهنگی انجام دادند معمولا با دست خالی مواجه بودنند،عنوان کرد: کار کردن در کرمان به دلیل وسعت و تنوع و ویژگی‌های خاص اقلیمی و فرهنگی کار کردن ساده نبوده و نیست.

دبیرعلمی جشنواره علمی گنج سی‌ساله کرمان بیان داشت: اگر قرار باشد کرمان را به افرادی که کرمان را نمی‌شناسند معرفی کنیم ‌کار سختی نیست، اما متاسفانه بیشتر کسانی که در مورد کرمان اظهار نظر می‌کنند کرمان را بد می‌شناسند.

بصیری تاکید کرد: مرکز کرمان‌شناسی کار سختی در زمینه شناخت کرمان به افرادی که بد کرمان را شناخته‌اند، دارند و توانسته‌اند از عهده این کار برآیند.

وی با بیان اینکه مرکز ایران‌شناسی برای راه‌اندازی خود از مرکز کرمان‌شناسی الگو گرفته است، گفت: مرکز کرمان‌شناسی بعد از ۳۰ سال به جایی رسیده که امروز سر خود را بالا می‌گیریم و به داشته‌هایمان افتخار می‌کنیم که توانسته‌ایم کرمان را به اندازه‌ای به مردم ایران و جهان معرفی کنیم.

دبیرعلمی جشنواره علمی گنج سی‌ساله کرمان بیان کرد: مرکز کرمان‌شناسی روی ادبیات، تاریخ، هنر، گویش شناسی، مسائل مردم‌شناسی، جامعه‌شناسی و مفاخر  کار علمی انجام می‌دهد تا از خرافات و برخی برداشت‌های ناثواب به دور باشد‌.

بصیری افزود: جشنواره گنج سی‌ساله کرمان از دوم تا چهاردهم اردیبهشت ماه در تهران و کرمان برگزار می‌شود.

محمدعلی گلاب‌زاده رئیس مرکز کرمان‌شناسی ادامه داد: زمانی که خواستیم کرمان‌شناسی را راه‌اندازی کنیم، متوجه شدیم نه‌تنها عوام بلکه بسیاری از خواص هم از کرمان هیچ آگاهی ندارند، بلکه یک ذهن منفی نسبت به کرمان دارند.

وی بیان داشت: در طول ۳۰ سال با حداقل امکانات کار کرده‌ایم و به تشریفات و تکلفات نپرداخته‌ایم و توانسته‌ایم ۳۰۰ جلد کتاب در زمینه‌های مختلف استان به چاپ برسانیم که خودش در تاریخ فرهنگ استان‌ها کار ساده‌ای نبوده است.

لینک خبر :

http://bit.ly/2IP96hj