جشنواره «گنج سی ساله» فرصتی برای رونق تولید در استان کرمان

پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری فارس
20 آوریل 2019
پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در نشریه کرمان امروز
20 آوریل 2019

جشنواره «گنج سی ساله» فرصتی برای رونق تولید در استان کرمان

استاندار کرمان عنوان کرد :جشنواره «گنج سی ساله» فرصتی برای رونق تولید در استان کرمان
استاندار کرمان از معضلات کشور را بی‌رونقی تولید دانست و با اشاره به شعار سال گفت: باید از فرصت جشنواره «گنج سی ساله» برای رونق تولید در استان کرمان دارد، استفاده کنیم.
جشنواره «گنج سی ساله» فرصتی برای رونق تولید در استان کرمان
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدجواد فدائی پیش از امروز در نشست برنامه‌ریزی برگزاری سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز کرمان‌شناسی «گنج سی ساله» اظهار داشت: این جشنواره بنا نیست که برنامه‌ای نمایشی باشد، بلکه باید برنامه فرهنگی موثر باشد.

وی افزود: سه بخش ارائه گزارش عملکرد و تقدیر از فعالان سی ساله مرکز کرمان‌شناسی، فعالیت‌های فرهنگی که به مناسبت این جشنواره برگزار می‌شود و برنامه‌های ویژه و استفاده از توانمندی‌ها برای توسعه آینده استان در جریان این جشنواره باید مدنظر باشد.

فدائی ابراز داشت: از برنامه‌هایی که در شهرستان‌ها دیده شده از جمله نمایشگاه توانمندی‌ها برای سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌های فرهنگی آینده استفاده کنیم.

استاندار کرمان از معضلات کشور را بی‌رونقی تولید دانست و با اشاره به شعار سال گفت: باید بتوانیم از فرصت جشنواره برای رونق تولید در استان کرمان که جای وسیع و کار زیادی هم دارد استفاده کنیم.

محمدعلی گلاب‌زاده رئیس مرکز کرمان‌شناسی از فراهم شدن مقدمات کار و انجام کارهای بنیادی و اساسی برای برگزاری جشنواره «گنج سی‌ساله» اظهار داشت: کتاب «گنج سی‌ساله» که نشان و نمادی از فعالیت‌های سی‌ساله مرکز کرمان‌شناسی است به چاپ رسیده و هفتم اردیبهشت ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان به همراه تعداد دیگری از کتاب‌ها که در دست چاپ و انتشار هستند، رونمایی خواهد شد.

وی به برگزاری برخی از برنامه‌های این جشنواره در دانشگاه تهران اشاره داشت و عنوان کرد: سه روز از این مراسم در تهران برگزار می‌شود.

گلاب‌زاده افزود: گل‌افشانی تصاویر استادان زنده یاد کرمانی دانشگاه تهران، باستانی پاریزی، احمد ناظرزاده، محمود روح‌الامینی و دکتر ثمری، نشست فرهیختگان کرمانی مقیم تهران در تهران خواهیم داشت.

شهابی دبیر اجرایی جشنواره اظهار داشت: حضور ۶۰۰ نفر از فرهیختگان کرمانی داخل و خارج از کشور به ویژه مقیم تهران را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: در همایش دانشگاه شهید باهنر که با دبیری علمی دکتر بصیری برگزار می‌شود، نوبت صبح مقالات و سخنرانی‌ها را خواهیم داشت و عصر با همکاری شهرداری و شورای اسلامی از سردیس سه چهره ماندگار فرهنگی کرمان رونمایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: از هشتم تا ۱۴ اردیبهشت در تالار بسطامی پارک مادر برنامه‌ها را خواهیم داشت.