برگزاری نشست خبری جشنواره گنج سی ساله با حضورمعاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان

۳۰۰ عنوان کتاب توسط مرکز کرمان شناسی چاپ شد
17 آوریل 2019
پوشش خبری جشنواره گنج سی ساله در خبرگزاری فارس
20 آوریل 2019

برگزاری نشست خبری جشنواره گنج سی ساله با حضورمعاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان

نشست خبری جشنواره گنج سی ساله با حضور دکتر بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان  و آقای گلاب زاده مدیر مرکز کرمانشناسی برگزار شد .

با پدیده ی کرمان نشناسی و بد کرمان شناسی مواجه هستیم

در این نشست دکتر بصیری از سی سال تلاش فرهنگی ، خردمندانه ، هنری مرکز کرمان شناسی قدر دانی  نمود و گفت:  انجام دادن کار فرهنگی کار سختی است به ویژه وقتی با کمبود امکانات و اعتبارات همراه باشد .

کار کردن در استان کرمان به علت وسعت ، تنوع ویژگیهای خاص فرهنگی آسان نیست ، در حوزه کرمان شناسی با کرمان نشناسی و بد کرمان شناسی مواجهیم که شناساندن کرمان به کسانی که آن را نمیشناسند آسانتراز از شناساندن آن به کسانی است که ذهن آنها متوجه مواردی است که وجود ندارد و شناخت درستی از کرمان ندارند .

وی افزود :  افتخار می کنیم بنیاد ایران شناسی با الگو  گرفتن از مرکز کرمان شناسی کار خود را آغاز کرد ، امیدواریم در معرفی کرمان به جایی برسیم که به خوبی کرمان به ایران و جهان معرفی شود.

در ادامه آقای گلاب زاده( رییس مرکز کرمان شناسی )ضمن تشکر از آقای دکتر بصیری که یار همراه کرمان شناسی از نخستین روزهای تشکیل بوده است گفت : ما افتخار این را داشتیم که در طول سی سال با حداقل امکانات کارهای فرهنگی زیادی انجام دادیم از جمله : انتشار ۳۰ جلد کتاب در تاریخ و فرهنگ است ما بزرگانی چون ابوحامد افضل کرمانی را داریم که در میان چکاچک شمشیر بدخواهان ستیزه جو با دانش ،   تاریخ عقدالعلی و تاریخ روزگاران سلجوقیان و تاریخ غزها را نوشت .

وی افزود :مرکز کرمان شناسی به همت هنرمندان و بازاریان کتاب گنج سی ساله را رونمایی خواهد کرد ، امید است که بعد از ما جوانان با خرد و فرزانه ای بار ما را به دوش بکشند و سی سال دیگر در مراسم ۶۰ سالگی مرکز از ما هم یادی کنند .

شایان ذکر است جشنواره گنج سی ساله از تاریخ ۱۲  الی ۱۴ اردیبهشت ماه با برنامه های فرهنگی گوناگون در تهران و کرمان برگزار می شود .