برگزاری همایش علمی گنج سی ساله در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر

متن نامه دبیر جشنواره گنج سی ساله خطاب به شهردار محترم کرمان
31 ژانویه 2019
برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران برگزاری جشنواره با مسئولین دانشگاه باهنر
4 فوریه 2019

برگزاری همایش علمی گنج سی ساله در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر

محمد علی گلابزاده مدیر مرکز کرمان شناسی، روز شنبه ۱۳ بهمن ماه۹۷ در نشست هم اندیشی همایش گنج سی ساله با مسئولان دانشگاه، از برپایی همایش علمی سی ‌امین سالِ تاسیس کرمان شناسی، هفتم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر همراه با هفت پنل تخصصی خبر داد.

دکتر محمد علی طاهر رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان گفت: در مدت سی سال گذشته، مرکز کرمان شناسی خدمات تأثیر گذاری برای جامعه انجام داده است، به طوریکه استان‌های دیگر نیز از این مرکز الگو پذیری داشتند، اما به اندازه مرکز کرمان شناسی موفق نبوده اند.

رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان تاکید کرد: با توجه به اینکه همایش علمی گنج سی ساله به مناسبت سی امین سالگرد مرکز کرمان شناسی برگزار می شود لازم است در این همایش بنیانگذار دانشگاه در کرمان مرحوم مهندس افضلی پور و همسرشان بانو فاخره صبا نیز به صورت خاص و ویژه معرفی شوند.

وی با اشاره به اهمیت رسانه گفت: با توجه به اینکه یکی از بحث های مهم در مسأله ارتباطات عمومی، میزان تاثیر رسانه‌ها است، باید از فناوری روز دنیا، در جهت معرفی دانشگاه و کرمان استفاده کرد.

محمد علی گلابزاده مدیر مرکز کرمان شناسی در ادامه با اشاره به تاریخچه خدمات این مرکز گفت: همایش علمی سی ‌امین سالِ تاسیس کرمان شناسی نیز در هفتم اردیبهشت ماه سال آینده در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر همراه با هفت پنل تخصصی برگزار می شود.

گلاب زاده، رئیس مرکز کرمان شناسی گفت: مرکز کرمان شناسی امسال به‌عنوان نخستین مرکز ایران شناسی و الگویی برای بنیاد ایران شناسی است.

رئیس مرکز کرمان شناسی عنوان کرد: مرکز کرمان شناسی توانسته است سی سال تلاش فرهنگی در راستای شناساندن ویژگی‌های گوناگون کرمان و گذر از فراز و فرودهای بسیار به گردآمدن گنجی انجامید که آن را «گنج سی ساله» نام نهادیم. تا این کمترین خدمت مورد قبول مردم سرافراز دیار کریمان قرار گیرد. به همین بهانه برنامه هایی تحت عنوان «جشنواره گنج سی ساله» در نیمه اول اردیبهشت ماه سال ۹۸ در کرمان و تهران خبر داد.

وی درمورد قدمت دانشگاه در کرمان خاطر نشان کرد: ترکان خاتون ۷۰۰ سال پیش سنگ بنای دانشگاه را در کرمان گذاشت وهمواره از مدیران دولتی که در جهت تقویت فرهنگ و هنر گام برداشته اند در تاریخ به نیکی یاد شده است . در طول سی سال گذشته به رغم تنگناهای مالی مرکز کرمان شناسی خدمات شایسته ای در زمینه هایی همچون: چاپ و انتشار ده‌ها عنوان کتاب، راه اندازی شاخه بنیاد ایرانشناسی و کمک به تاسیس دانشکده هنر و ساماندهی بهارستان هنرمندان و ده‌ها فعالیت دیگر در جهت توسعه فرهنگ و تاریخ کرمان برداشته شده است.

محمد علی گلابزاده افزود: جشن‌های محلی شهرستان‌های استان کرمان از اول تا ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ برپا می شوند.

وی اظهار کرد: نمایشگاه توانمندی‌های ۲۳ شهرستان استان کرمان نیز در محل یخدان مؤیدی و پارک ریاضیات شهر کرمان همراه با ویژه برنامه‌های نکوداشت مفاخر و فرهیختگان هر شهرستان و اجرای برنامه های هنری برگزار خواهد شد.

حسین شهابی دبیر اجرایی جشنواره گنج ۳۰ ساله بیان کرد: یک هفته تحت عنوان هفته کرمان شناسی در قالب گنج ۳۰ ساله با همکاری فرمانداران استان همراه با تجلیل از مفاخر علمی و فرهنگی از اول تا هفتم اردیبهشت سال ۹۸ و در نیمه اول اردیبهشت ماه سال آینده، نمایشگاه گردشگری کرمان نیز در شهر تهران برگزار شود.

لینک خبر در پرتال دانشگاه شهید باهنر کرمان