حمید میرزاده

پروفسور عباس افلاطونیان
23 می 2018
محمد رضا باهنر
23 می 2018

حمید میرزاده

متولد سال ۱۳۲۹ در سیرجان و از جمله مدیران موفقی که در زمینه کارآفرینی و به دلیل بی توقعی، کم نام و نشان مانده،دکتر حمید میرزاده است که اگر امروز بر اریکه دانشگاه آزاد اسلامی کشور تکیه زده و دوره‌های زیاد دیگری را در این عرصه پشت سر گذاشته است، با این همه خدمات او را در سال های نخست انقلاب و در کرمان نباید از یاد برد، به ویژه آنکه برخی خدمات او در آن زمان با دشواری هایی همراه بود که بی‌گمان باید گفت از عهده هر کسی بر نمی‌آمد.

او پایه گذار واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگی چون: کارخانه لاستیک بارز،کارخانه نئوپان و موکت،مجتمع صنعتی رفسنجان،تعاونی شهید باهنر و کارخانه بافته‌های کرمان است.

نکته ارزنده دیگر اینکه راه اندازی مجتمع مس شهید باهنر کرمان ( طرح دولتی ) با پیگیری‌های مستمر حمید میرزاده در کرمان شکل گرفت.

در موارد دیگری نیز میرزاده حق بزرگی بر مردم کرمان دارد که مهمتر از همه حفظ آستانه ماهان است که شرح مفصلی دارد. علاوه بر این انتشار اثر گرانبهای روضه الانوار خواجو ـ به خط عبرت نائینی ـ احیاء مهمانسرای جهانگردی و خدمات دیگری نیز از ایشان قابل ذکر است . باقیات صالحات میرزاده افزون بر این است از جمله راه اندازی واحد پژوهشی پلیمر .