روابط عمومی

روابط عمومی، به مثابهِ پُلی است میان یک سازمان و مخاطبان آن. روابط عمومی مجموعه‌ای از اقدامات و کوشش‌های حساب‌ شده‌ای است که هر سازمان برای برقراریِ ارتباطاتِ مؤثر و هدفمند با گروه‌هایی که با آن در ارتباطند انجام می‌دهد.
روابط عمومی، روبه‌رو شدنِ یک سازمان یا مؤسسه با مخاطبانش را از طریق پرداختن به موضوعات و مطالب و اخباری انجام می‌دهد که به منافعِ مشترک آن‌ها مربوط است. مانند سخنرانی در کنفرانس‌ها، همکاری با رسانه‌ها و بهره‌وری از آنها، و، ... تقریباً هر سازمانی که با افکار عمومی سر و کار دارد و نیازمند ارائه‌یِ تصویرِ روشنی از خود نزد آن است، روابط عمومی را به خدمت می‌گیرد.
در دنیای امروز ارتباطات بسیار مورد توجه جوامع خواهان پیشرفت می‌باشد؛ چرا كه هرچه ارتباطات جامعه‌ای گسترده‌تر باشد پیشرفت، توسعه و دسترسی به اطلاعات، علوم و فن‌آوری‌ها در آن جامعه به نحو بهتری صورت می‌گیرد.


آنچه مرکز کرمان شناسی بعنوان سرلوحه اهداف خود قرار داده ایجاد ارتباط با همه سازمان ها و معرفی تولیدات فرهنگی این نهاد به جامعه ایجاد اشتیاق برای بهره گیری از این آگاهی هاست. به سخنی دیگر با تلاش روابط عمومی است که زحمات مرکز به بار می نشیند و نتیجه می دهد. به جز این برگزاری همایش‌ها، شركت در همایش‌ها و كنگره‌ها، برگزاری جشنواره‌های عكس، برگزاری سخنرانی‌های علمی و عقد تفاهم‌نامه همكاری با نهادهای علمی مختلف نیز در راستای دستیابی به این هدف صورت می‌پذیرد. امید است این تلاش‌ها راهگشای اعتلای علمی و فرهنگی و وصول به جایگاهی در خور شأن مردم این شهر و میهن اسلامی‌مان باشد.

مسئول روابط عمومی خانم شمس الدینی

 

برخی از اقدامات روابط عمومی تاکنون


ـ برگزاری سمینارها و دهه های کرمان شناسی
ـ برگزاری همایش ها و کنگره های بین المللی و داخلی
ـ ارائه سخنرانی ها و مقالات مدیریت محترم مرکز در مطبوعات و …
ـ اطلاع رسانی گسترده در خصوص حضور در نمایشگاه های از جمله نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و استانها.

آرشیو روابط عمومی شامل:


ـ فیلم‌ها و عکس‌های مربوط به سمینارها، دهه‌ها و همایش‌های برگزارشده.
ـ فیلم ها و نوارهای صوتی مصاحبه با مفاخر و مشاهیر علمی کرمان.
ـ آلبوم عکس سمینارها، دهه ها و همایش ها.